Beschrijving
Op zoek naar een wijn uit 1969? In onze wijnkelder ligt een schat aan oude, bijzondere en exclusieve wijnen opgeslagen. Vele oogstjaren van verschillende wijnen zijn aanwezig.
Heeft u een jubileum te vieren? Of wilt u een wijn uit uw geboortejaar ervaren? Of juist een fles wijn cadeau doen met een oogstjaar van uw geliefde, kennissen of vrienden?
Altijd wel een rede te bedenken om een mooie fles wijn te geven.
Barolo Pira Francesco & Figli DOCG
Dan denkt u, maar is deze wijn nog op dronk? Helaas kan niemand, zelfs de beste wijn expert daar geen eenduidig antwoord opgeven. 100% garantie is onmogelijk.
Belangrijk is natuurlijk hoe de wijn bewaard is. Niet te warm. Niet teveel licht. Niet teveel temperatuurschommelingen. Ideaal is een koele, donkere plek. Dan rijpt wijn het langzaamst.
Wilt u toch de wijn openen, dan adviseren wij het volgende:
Zet de fles 2-3 dagen voor u de wijn gaat drinken rechtop (zeker bij rode wijn). Rede hiervan: Zo kan het bezinksel rustig naar de bodem van de fles zakken. Laat uw wijn zolang mogelijk in uw wijnkelder. Hou de fles recht, probeer niet te schudden.
Ontkurk uw fles wijn niet te vroeg, Oude wijn heeft een subtiel evenwicht en mag zeker niet te lang aan zuurstof blootgesteld worden. Gebruik een degelijk kelnermes want oude kurken kunnen brokkelen (zie bij accessoires voor goede kurkentrekkers) Drink uw klasse wijn niet bij overheersende gerechten. De smaak van de wijn is vaak zo fragiel dat hij gemakkelijk overheerst wordt.